Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

środa, 22 sierpień 2018 20:25

Integracja w rytmie hip-hop na rekolekcjach

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 22 sierpnia 2018 roku stowarzyszenie „Siła Dębu” uczestniczyło w rekolekcjach dla niepełnosprawnych i wolontariuszy, które odbywają się w Szkole Podstawowej w Rokitach. W czasie spotkania rekolekcyjnego nasze stowarzyszenie przeprowadziło wspólnie z niepełnosprawnymi i wolontariuszami, warsztaty taneczne, które odbywają się w ramach projektu "Integracja w rytmie hip-hop".

Dla osób niepełnosprawnych taniec jest jedną z form aktywnej rehabilitacji, zabawy oraz integracji z otoczeniem. Jest także niezwykłym połączeniem sportu i piękna.

Gdy tylko uczestnicząca młodzież zarówno zdrowa jak i niepełnosprawna odważyła się wyjść na parkiet, przełamała barierę kompleksów, wstydliwości i pewnych ograniczeń, taniec stał się źródłem radości, satysfakcji, poczucia własnej wartości, poprawy swojej samooceny, uwolnienia pozytywnych emocji.

Po warsztatach odbyło się spotkanie integracyjne dla rodzin i dzieci. Było to fajne spotkanie, nie zabrakło kiełbasek, grilla, ogniska i wspólnej zabawa.

Czytany 1200 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości