Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

wtorek, 20 wrzesień 2016 07:42

VIII Miniolimpiada Osób Niepełnosprawnych

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W piątek 16 września 2016 roku w Charbrowie (gmina Wicko) pod hasłem  "Razem łatwiej pokonamy trudności" odbyła się 8 Mini Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Mini olimpiadę otworzył Wójt Pan Dariusz Waleśkiewicz, którą tradycyjnie rozpoczęto sztafetą, zapaleniem znicza i wypuszczeniem gołębi, po czym przybyłe grupy przedstawiły krótki program artystyczny.

W tym roku udział brały: Stowarzyszenie Pomocy „Jesteśmy Razem” i WTZ z Lęborka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Lęborka, Środowiskowy Dom Samopomocy z Rumska, Środowiskowy Dom Samopomocy z Potęgowa, Stowarzyszenie „Więcej Radości” z Wicka, Stowarzyszenie „Siła Dębu” z Czarnej Dąbrówki, Środowiskowy Dom Samopomocy „Lwiątko” z Lęborka, Środowiskowy Dom Samopomocy Gardna Wielka, Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Promyk” z Cewic, Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” z Lubiatowa, Ośrodek Pomocy Społecznej z Łeby. Razem wszystkich przybyłych było ponad 400 osób.

Po prezentacjach odbyły się konkurencje sportowe, które poprowadzili nauczyciele wf z terenu gminy Wicko oraz wolontariusze. Między innymi strzelano do mini-bramek, rzucano piłeczkami , ringiem do celu, przechodzono przez Hula Hop, czy rzucano woreczkami z piaskiem do kosza.

Wszyscy przybyli na sportową rywalizację mogli również przejechać się kolejką bajkową, zapoznać z nowym wozem strażackim, pomalować buzię, puszczać bańki mydlane, pojeździć konno a nawet zrobić sobie specjalne zdjęcie pamiątkowe w fotobudce.

Wszelkie atrakcje zakończyliśmy wręczeniem pucharów, medali i upominków w formie kubków ze słodyczami.

Po oficjalnym zakończeniu zaczęła się tradycyjna zabawa z zespołem „Na ostatnią chwilę” z Gdyni.

 

Naszą gminę reprezentowało Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ,,Siła Dębu”. Dostaliśmy medale, piękne prezenty i dużą dawkę pozytywnej energii i wrażeń za co bardzo dziękujemy organizatorom tej niezwykłej imprezy. 

 

Stowarzyszenie Siła Dębu dziękuje Wójtowi Gminy Czarna Dąbrówka Janowi Klasa za udostępnienie pojazdu i pokrycie kosztów podróży na turniej.

 

Występ Stowarzyszenia Siła Dębu

Czytany 1351 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości