Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

wtorek, 19 lipiec 2016 19:53

Biwak w Łupawsku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 15-17 lipca stowarzyszenie Siła dębu w ramach realizacji projektu „Roztańczona integracja” bawiło się na biwaku w Łupawsku . Udział w biwaku wzięło blisko 40 osób- dzieci niepełnosprawnych z opiekunami i rodzeństwem.

Namioty rozbili na terenie RLGD, która w ramach wsparcia niefinansowego projektu, udostępniła na czas biwaku zaplecze sanitarne i kuchnię. Pogoda dopisała i humory również. W drugim dniu biwaku dzieci pokonały pieszo szlak „Kolejowym nasypem”- odcinek od Łupawska do Soszycy. W czasie tej wyprawy leśniczy – Pan Marek Las- opowiadał o historii szlaku i ciekawej roślinności . Po południu  obozowiczów odwiedzili wolontariusze z Młodzieżowego Koła Wolontariatu działającego przy GOPS Czarna Dąbrówka. Przez trzy godziny prowadzili ciekawe zabawy, w tym również zumbę w plenerze. Obiad w sobotę rodzice ugotowali na ognisku - w kociołkach i upiekli również  ziemniaki. Wspólne posiłki i czas spędzony przy ognisku bardzo zintegrował całą grupę. Późnym wieczorem dzieci wypuściły nad jeziorem palące się lampiony, które miały zanieść ich życzenia do „nieba”.

Dzięki realizacji projektu niektóre osoby z niepełnosprawnością po raz pierwszy spędziły noc w namiocie, razem mogli pokonać wszystkie bariery związane z życiem obozowym. Wiele osób odkryło, że w Łupawsku jest  przepięknie położona siedziba RLGD, która jest otwarta na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Czytany 1248 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości