Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

sobota, 19 wrzesień 2015 17:26

VII Mini Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W piątek 18 września w Charbrowie (gmina Wicko) pod hasłem  "Razem łatwiej pokonamy trudności" odbyła się 7 Mini Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 10 zapaleniem znicza olimpijskiego przez specjalnego gościa mini-olimpiady Dariusza "Tygrysa" Michalczewskiego i wypuszczeniem 800 gołębi pocztowych.

"Tygrys" Dariusz Michalczewski polski bokser, były mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kat. półciężkiej oraz WBO w kat. junior ciężkiej pozował wszystkim do zdjęć, rozdawał autografy i dopingował wszystkich do rywalizacji.

 

W tym roku do turnieju zgłosiło się dziewięć organizacji zrzeszających i pracujących dla osób niepełnosprawnych.  

- Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Promyk” z Cewic
- Środowiskowy Dom Samopomocy „Lwiątko” z Lęborka
- Stowarzyszenie pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Jesteśmy Razem” z Lęborka
- Miejski Ośrodek pomocy Społecznej w Łebie
- Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Lęborku
- Stowarzyszenie „Więcej Radości” z Wicka
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Rumska
- Stowarzyszenie „Siła Dębu” z Czarnej Dąbrówki
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Gardny Wielkiej

 

Naszą gminę reprezentowało Stowarzyszenie  Osób Niepełnosprawnych ,,Siła Dębu”.  Stowarzyszenia wystawiły swoje reprezentacje do wykonania  krótkich  prezentacji. Forma prezentacji była dowolna, mogły to być piosenki, wierszyki, skecze.

 

Później jednak już nie było tak łatwo – rozpoczęły się konkurencje sportowe. Między innymi strzelano do mini-bramek, rzucano piłeczkami , ringiem do celu, przechodzono przez Hula Hop, czy rzucano woreczkami z piaskiem do kosza. 

 

W Turnieju nie przyznawano pierwszych miejsc. W zawodach każda osoba walczyła z całych sił i każda zasłużyła na okazałą nagrodę. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale,  a stowarzyszenia paczki ze słodyczami oraz dyplom z pamiątkowym pucharem.

 

Zakończeniem imprezy była zabawa i śpiewy przy muzyce zespołu „Na ostatnią chwilę”.

 

Organizatorzy zapraszają już na 8 mini-olimpiadę osób niepełnosprawnych. Przewidują, że w przyszłym roku do Charbrowa może przyjechać nawet 500 osób, bo chętnych do udziału w olimpiadzie jest wielu i będzie to I Wojewódzka Olimpiada Osób Niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Siła Dębu dziękuje Wójtowi Gminy Czarna Dąbrówka Janowi Klasa za udostępnienie pojazdu i pokrycie kosztów podróży na turniej.

 

Więcej zdjęć w zakładce galeria

 

Relacja filmowa z Mini-olimpiady

Czytany 1105 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości