Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

wtorek, 09 kwiecień 2024 10:44

Charytatywne zajęcia Jogi

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 9 kwietnia 2024 roku w GCKiB w Czarnej Dąbrówce odbyły się zajęcia JOGI. Organizatorem spotkania było Centrum Usług Społecznych z Czarnej Dąbrówki a celem zbiórka charytatywna do puszki na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Siła Dębu.

Zajęcia poprowadziła instruktorka z Maszewa Lęborskiego Anna Davis.

Joga to ćwiczenia fizyczne, równomiernie rozwijające fizyczność i psychikę człowieka.  Wywodzi się z dawnych Indii, a samo słowo „joga” oznacza zjednoczenie, połączenie i jedność. Pozycje w jodze nazywane są „asanami” – słowo to możemy tłumaczyć jako „wygodna pozycja”. Ważnym aspektem jogi są także techniki oddechowe.  Oddech jest niezwykle ważny, ponieważ prawidłowy sposób jego wykonywania nie tylko ułatwia osiągnięcie odpowiedniego ułożenia ciała, ale także pomaga w wyciszeniu i odprężeniu.

Podczas zajęć poznaliśmy różne pozycje: psa z głową w dół, dziecka, wojownika, góry, rozciągającego się szczeniaczka, krowy , kota i wiele innych. Było to dla wszystkich obecnych nie lada wyzwanie ale też świetna zabawa i chwila relaksu, odskocznia od codziennych problemów.

Joga pozytywnie wpływa na wiele aspektów naszego życia. Jak większość ćwiczeń i aktywności, zapewnia polepszenie wydolności i kondycji. Dodatkowo pozytywnie wpływa na elastyczność ciała oraz jego siłę. Ćwiczenia pomagają się uspokoić i odpocząć od codziennych spraw czy gonitwy myśli. Joga jest to świadomy relaks połączony z rozumieniem siebie, własnego ciała, oddechu, myśli i emocji. Pozwala na być „tu i teraz”, wyłączając myślenie o codziennych sprawach lub zmartwieniach.

Podczas szczytnej akcji zebrano łącznie 660,00 zł.

Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie, miło spędzony czas i wsparcie naszego Stowarzyszenia.

Czytany 341 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości