Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

czwartek, 31 październik 2019 11:42

Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Czarna Dąbrówka od października 2019r. oferuje pomoc pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych. Oferta ta powstała w ramach wdrażania rekomendacji - opartych o analizę poszczególnych obszarów działalności pod kątem dostępności dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami

przeprowadzoną w ramach projektu unijnego pn. „Monitoring działań jednostek administracji rządowej i samorządowej w województwie pomorskim w kontekście realizacji praw osób z niepełnosprawnościami i dostosowania do postanowień Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych”, realizowanego na zlecenie MPiPS. Efektem monitoringu jest opracowanie raportu wraz z rekomendacjami do wdrożenia.

Jedną z takich rekomendacji jest powołanie pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych. którym została Agnieszka Piotrowska.

Rolą pełnomocnika jest m.in. reprezentowanie wójta gminy Czarna Dąbrówka w kontaktach z instytucjami, stowarzyszeniami i innymi organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych; inicjowanie i opracowywanie programów służących poprawie warunków życia i integracji społecznej osób niepełnosprawnych; inicjowanie i koordynowanie zadań zmierzających do ograniczenia skutków niepełnosprawności i barier utrudniających osobom niepełnosprawnym funkcjonowania w społeczeństwie; opracowywanie projektów programów na rzecz osób niepełnosprawnych oraz przygotowywanie wniosków o pozyskiwanie środków pozabudżetowych na realizację tych zadań; współpraca z administracją rządową, samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi w zakresie problematyki dotyczącej osób niepełnosprawnych; współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka i jednostkami organizacyjnymi Gminy w zakresie uwzględnienia potrzeb osób niepełnosprawnych przy przygotowywaniu i realizacji ich zadań; udzielanie informacji zainteresowanym w zakresie rehabilitacji zawodowej, społecznej i leczniczej (m. in. likwidacji barier architektonicznych, sprzętu rehabilitacyjnego, ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych).

Pełnomocnik przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach:8.00-15.00 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnej Dąbrówce, ul. Gdańska 5 pok. nr1 – ( parter Urzędu Gminy), lub pod nr telefonu: 59 8212660, adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Czytany 1678 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości