Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

poniedziałek, 05 sierpień 2019 16:51

Spotkanie Stowarzyszenia Siła Dębu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek miesiąca (5.08.2019r.) w Sali narad Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka odbyło się spotkanie Stowarzyszenia na rzecz niepełnosprawnych „Siła Dębu”.

Podczas spotkania członkowie stowarzyszenia ustalili między innymi chęć wyjazdu studyjnego do Oskowa do zwiedzania Faktorii rzymskiej na której znajduje się największa atrakcja tej wsi. Jest to replika konia trojańskiego będącego jednocześnie wieżą widokową. Powstał w 2012 roku i rok później został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa tego typu budowla na świecie. Ma 16,35 m wysokości, 15,60 m długości, 6,25 m szerokości a jego waga wynosi  5 ton.

 Na terenie Faktorii rzymskiej, można również zapoznać się z wyposażeniem i umundurowaniem dawnego legionisty. Ponadto co roku w sierpniu organizowany jest turniej rycerski i łuczniczy. Jest to atrakcyjne miejsce dla całej rodziny.

Wyjazd planowany jest na 28 sierpnia 2019 roku o godzinie 15.00.

Czytany 1348 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości