Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

wtorek, 26 luty 2019 08:42

Realizacja projektu "Odnaleźć siebie"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 8 lutego 2019r.  ruszyła realizacja projektu stowarzyszenia Siła Dębu zatytułowanego: " Odnaleźć siebie". Projekt skierowany jest do kobiet opiekujących się na so dzień dziećmi z niepełnosprawnością. Jego celem jest wzmocnienie potencjału osobistego poprzez rozwój umiejętności i podniesienie kompetencji społecznych, a przez to wzrost poczucia własnej wartości.

Cały projekt zamyka się w trzech spotkaniach weekendowych w czasie, których kobiety ładują swoje akumulatory biorąc udział w warsztatach artystycznych tj. : zajęcia z gliny, malowanie na drewnie; zajęciach ruchowych tj. : zumba, joga; warsztatach rozwoju osobistego tj. : warsztaty pedagogiczne, coaching indywidualny, autoprezentacja itd.

Można powiedzieć, że program został tak zaplanowany aby znaleźć w nim coś dla ducha i dla ciała. Po dwóch spotkaniach weekendowych, w "Wiosce ziół i kwiatów"w Mikorowie, zawiązały się więzi grupowe, które dają duże wsparcie dla mam stawiającym często czoła ogromnym wyzwaniom. Wiadomo, że "szczęśliwa mama to szczęśliwe dzieci".

 

Ostatnie spotkanie odbędzie się w kwietniu.

 

 

Projekt realizowany jest w ramach powierzonego grantu w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW 2014- 2020

Czytany 1302 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości