Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

niedziela, 11 listopad 2018 14:46

Spotkanie z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości „Droga do wolności"

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W dniu 11 listopada 2018r. w GCKiB w Czarnej Dąbrówce odbyło się spotkanie z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości zatytułowane „Droga do wolności” . Było to zwieńczenie realizacji projektu Stowarzyszenia Siła Dębu, który był realizowany od września 2018r. w ramach otrzymanego grantu „Działaj Lokalnie 2018r.”.

Projekt zakładał stworzenie wspólnego spektaklu Klubu Seniora z Czarnej Dąbrówki i dzieci z niepełnosprawnością. Działaniem wprowadzającym w realizację zadania było spotkanie z rekonstruktorem historycznym, który zdradził najważniejsze tajniki sztuki odtwórstwa. Wtedy też powstał pomysł na scenariusz przedstawiający kobiety i dzieci w oczekiwaniu na niepodległość. Do pracy nad spektaklem zaprosiliśmy Panią Roksanę Wiczk, która z proponowanych pomysłów stworzyła całość i wniosła wiele oryginalnych pomysłów. I tak przez okres półtorej miesiąca, pod okiem Pani Roksany powstał spektakl pt. „W hołdzie wolności, czyli powspominajmy razem”. W czasie kolejnych prób do seniorów dołączyły również ich wnuki. Aby dotrzeć do jak najliczniejszego grona odbiorców seniorzy i dzieci stanęły w dniu 11 listopada przed każdym z kościołów w naszej gminie i zaprosili na spektakl, wręczając każdemu biało-czerwoną chorągiewkę i program imprezy, który dzięki współpracy z GCKiB został wzbogacony o część artystyczną przygotowaną przez uczniów ze szkół z terenu gminy Czarna Dąbrówka i koncert zespołu „MOA”.

 Dzięki tym działaniom o godzinie 16 w GCKiB  zgromadził się tłum mieszkańców , który chciał przeżyć wspólnie tą wyjątkową historyczną chwilę. Spektakl uzyskał wielkie owacje ze strony widzów, wielu wzruszyło się do łez. Po spektaklu na scenie wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych w Rokitach, Nożynie i Czarnej Dąbrówce. Następnie Pan Tomasz Ostrowski przedstawił swoją autorską prezentację pt. ”Gmina Czarna Dąbrówka na starej pocztówce i fotografii”.

Na deser mieszkańcy posłuchali klimatycznej muzyki zespołu MOA.

 Całość spotkania uświetniła pyszna grochówka i słodkie ciasto. Przy wyjściu uczestnicy otrzymali flagi aby „Dumni z Polski” mogli wrócić do domu.

 

Projekt dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Bytowie

Czytany 1261 razy

Skomentuj

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości