Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

 

Tytuł projektu: Przez zabawę do sztuki

Okres realizacji : 01.08.2013r. – 20.12.2013r.

Kwota dofinansowania: 4.000,00 zł.

 

Dofinansowanie:

Fundacja Rozwoju Lokalnego „Parasol”

ul. Zamkowa 2

77-100 Bytów

 

Celem projektu była integracja społeczna osób niepełnosprawnych: 17 dzieci (8 chłopców i  9 dziewczynek) w wieku 4-18 lat i 5 dorosłych osób z niepełnosprawnością (3 mężczyzn i 2 kobiet) w wieku 19-50 lat, oraz zwiększenie ich możliwości rozwoju w kierunku artystycznym. Głównymi działaniami projektu były warsztaty artystyczne dla dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością prowadzone w oparciu o ofertę wiosek tematycznych np.: „Wioski Fantazji” w Karwnie, „Wioski Ziół i Kwiatów” w Mikorowie oraz powstającej Wioski Rybackiej w Jasieniu. Następnie odbyła się promocja twórczości.

Prace wykonane przez osoby niepełnosprawne trafiły na wystawę w Centrum Informacji Turystycznej w Czarnej Dąbrówce pt.: Festiwal Talentów. Później stały się upominkami, które wolontariusze, w ramach akcji "Wesoła Gwiazdka", wręczą innym osobom niepełnosprawnym z terenu gminy - spoza projektu.

 *****************************************************************

 

Tytuł projektu: Roztańczona integracja

Okres realizacji: 2016-06-01 - 2016-11-30

Kwota dofinansowania: 3.460,00 zł.

 

Dofinansowanie:

Fundacja Rozwoju Lokalnego „Parasol”

ul. Zamkowa 2

77-100 Bytów

 

Projekt polega na zorganizowaniu warsztatów tanecznych dla dzieci z niepełnosprawnością, zwieńczonych ich wspólnym występem na gminnych dożynkach, olimpiadzie osób niepełnosprawnych i w szkołach. Równolegle dla dzieci z niepełnosprawnością i ich rodziców/ opiekunów zorganizowane były dwie wspólne wyprawy jednodniowe po ścieżkach edukacyjnych/ przyrodniczych oraz trzydniowy biwak nad jeziorem Jasień. Ze wszystkich działań nagrywany był film, który na koniec został zmontowany w celu promocji projektu i z drugiej strony zapisu wspólnych zmagań.

Bezpośrednimi odbiorcami projektu były głównie dzieci z niepełnosprawnością (14 dzieci: 7 dziewcząt i 7 chłopców) oraz ich rodzice/opiekunowie (10 osób: 9 kobiet i 1 mężczyzna). W warsztatach tanecznych uczestniczyły tylko dzieci, natomiast na wyprawy po ścieżkach i biwak pojechały całe rodziny. Występ grupy tanecznej odbyły się na gminnych dożynkach, w których uczestniczy społeczność całej gminy, średnio około 500 osób.

  *****************************************************************

 

Tytuł projektu: W hołdzie wolności, czyli powspominajmy razem

Okres realizacji: 2018-08-20 - 2018-11-30

Kwota dofinansowania: 5.090,00 zł.

 

Dofinansowanie:

Fundacja Rozwoju Lokalnego „Parasol”

ul. Zamkowa 2

77-100 Bytów

 

Celem projektu był  rozwój postaw obywatelskich młodzieży, poznanie i uszanowanie tradycji niepodległości oraz rozwój pasji dzieci niepełnosprawnych i seniorów, w tym także poznawanie środowiska lokalnego poprzez widowiska niepodległościowe w 4 miejscowościach gminnych - Rokity, Nożyno, Kozy, Jasień oraz w GCKiB.

Działanie skierowane było do 15 seniorów z gminy Czarna Dąbrówka oraz do 11 niepełnosprawnych dzieci, a pośrednio do całej społeczności gminnej, która nie tylko 11 listopada odwiedziła Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Czarnej Dąbrówce, ale także zobaczyła nasze widowiska w 4 największych miejscowościach gminy tj.: Nożyno, Kozy, Jasień i Rokity.

  *****************************************************************

 

Tytuł projektu: Odnaleźć siebie

Okres realizacji: 2018-12-07  -   2019-04-30

Kwota dofinansowania:  9.800,00 zł.

 

Dofinansowanie:

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Dorzecze Słupi

Krzynia 16

76-248 Dębnica Kaszubska

       

Celem projektu był cykliczne warsztaty poświęcone osobistemu rozwojowi grupy defaworyzowanej. Skierowany był do 10 kobiet opiekujących się dziećmi z niepełnosprawnością. Warsztaty odbyły się w czasie trzech weekendów w Wiosce Ziół i kwiatów” w Mikorowie. Program warsztatów odejmował następujące zajęcia:  zumba, warsztaty pedagogiczne, coaching indywidualny, warsztaty kulinarne z wykorzystaniem ziół, zajęcia artystyczne z gliny, warsztaty malarskie, joga z relaksacją i elementami masażu shiatsu, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych z autoprezentacją, aromaterapia i tańce w kręgu. Wszystkie te działania miały na celu wzmocnienie potencjału osobistego, rozwoju umiejętności artystycznych oraz podniesienie kompetencji społecznych. Miał również podnieść kompetencje zwiększające szanse uczestników na rynku pracy.  

 *****************************************************************

Czytaj więcej:
 

Darowizna 

Jak pomagać?

Twoje jednorazowe lub systematyczne wsparcie finansowe naszych działań spowoduje czyjś szybszy powrót do zdrowia, umożliwi komuś pobyt w miejscu, o którym zawsze marzył, rozwinie talenty młodych i umożliwi im podjęcie studiów

Darowizna to jednorazowe wsparcie, jakie możesz nam przekazać.

 • Twoja wpłata – choćby drobnej sumy ma znaczący wpływ na wielkość pomocy.
 • Twoja wpłata – to uśmiech kolejnego dziecka lub osoby niepełnosprawnej
 • Darowizna jest kwotą, którą możesz odliczyć od podstawy opodatkowania.
 • Wpłać teraz. Nie czekaj. To nasi podopieczni czekają na Ciebie.
 • Zmieniaj z nami rzeczywistość!

Wspieraj nas!

Zachęcamy Państwa serdecznie do wsparcia naszego Stowarzyszenia i prowadzonej przez nas działalności. Darowizny na cele statutowe można wpłacać na poniższy rachunek bankowy:

Bank BGŻ oddział w Bytowie
02
203000451110000002772620

 

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!

 

Przekaż 1 % podatku na rzecz Stowarzyszenia

 

Co to jest 1%

1% to jedna setna część podatku dochodowego od osób fizycznych (sposób finansowego wsparcia), którą podatnik może przekazać wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.


Wystarczy wpisać w odpowiednie pole swojego formularza PIT numer KRS 0000240766 cel szczegółowy : SIŁA DĘBU oraz wyliczoną kwotę 1 procent podatku dochodowego lub wypełnisz swój PIT korzystając z darmowego programu PIT lub przez rządowe e-Deklaracje oraz także papierowy formularze PIT.

Nie musisz wpłacać ani przelewać pieniędzy na nasze konto, zrobi to za Ciebie Urząd Skarbowy, obdarowujesz jednocześnie nic nie tracąc, pomagasz dając nam szansę pomagać więcej, każda najmniejsza nawet przekazana kwota jest wielkim darem serca i niezastąpionym wsparciem naszych inicjatyw dla osób niepełnosprawnych.

Przekaż nam swój 1% a zamienimy go na 100% zadowolenia i uśmiechu na twarzy osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy za zaufanie, które okazujecie Państwo, powierzając nam 1% swojego podatku. Obiecujemy, że zgodnie z Twoją intencją wykorzystamy jak najlepiej otrzymane środki dla dobra naszych podopiecznych, jesteśmy wdzięczni, że zdecydowałaś/łeś się pomagać razem z nami, Zobacz  jak wiele możesz zrobić wspólnie z Nami dla innych w potrzebie dzięki jednemu procentowi Twojego podatku!

Masz pytania

napisz - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub zadzwoń - 664-186 470

 

Czytaj więcej:
 

Relacja filmowa z "VII Happeningu z Turniejem Osób Niepełnosprawnych"

 

Relacja filmowa z "VI Happeningu z Turniejem Osób Niepełnosprawnych"

 

Prezentacja projektu „Przez Zabawę do Sztuki"

 

Relacja filmowa z imprezy "V Happening z Turniejem Osób Niepełnosprawnych"

 

 

Koncert Zespołu „Na ostatnią chwilę” podczas Turnieju Osób Niepełnosprawnych w Chrabowie 4.09.2012

Czytaj więcej:
 

Więcej artykułów…

 1. Kontakt
 2. Informator


Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości