Stowarzyszenie osób niepełnosprawnych "Siła Dębu"

Gmina Czarna Dąbrówka

 • Warsztaty Tematyczne

  Nasze stowarzyszenie jest organizatorem różnych warsztatów tematycznych skierowanych głównie dla osób niepełnosprawnych

 • Mini Olimpiada

  Uczestniczymy w corocznym spotkaniu integracyjnym Mini Olimpiada – happening połączony z Turniejem Osób Niepełnosprawnych

 • Wycieczki Integracyjne

  Nasze stowarzyszenie uczestniczy w wielu wycieczkach integracyjnych w większości połączonych z zajęciami tematycznymi dla niepełnosprawnych

 • Karnabal

  Jesteśmy jednym z organizatorów corocznej imprezy kulturalno-integracyjnej dla osób niepełnosprawnych "Karnabal”

 • Wielkie Rybobranie

  Nasze stowarzyszenie jest współorganizatorem corocznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych pn. „Wielkie Rybobranie”

Programy komputerowe dla niepełnosprawnych

NVDA czytnik ekranu
NVDA to czytnik ekranu (ang. screenreader) dla systemu Microsoft Windows. Dzięki wbudowanej obsłudze syntezy mowy oraz brajla, pozwala osobom niewidomym korzystać z komputera pracującego w oparciu o systemy operacyjne Windows bez konieczności ponoszenia większych kosztów niż te, które ponoszą osoby widzące. Program jest dostępny za darmo na licencji GPL.

Strona projektu: http://www.nvda.pl


Mówik, proteza mowy

Chcemy tutaj przedstawić dość nowy projekt, program "Mówik" (tzw. proteza mowy). Przeznaczony dla ludzi, którzy z różnych powodów nie mogą mówić m.in. z chorobami: afazją – po wylewach, wypadkach, guzach mózgu, dzieci i młodzieży z autyzmem, mózgowym porażeniem, zespołem Downa oraz innymi schorzeniami i niepełnosprawnościami utrudniającymi sprawne porozumiewania się z otoczeniem.

Program z przeznaczeniem na Androida, czyli bezpłatny system operacyjny od Googla, dostępny w tabletach i smartfonach. Mówik, posiadając różne obrazki, symbole, które odczytuje za pomocą syntezatora mowy Ivona tworząc wyrazy, zdania, wypowiedzi. Trzeba powiedzieć, bardzo ciekawa inicjatywa. Program można sam kupić i zainstalować na odpowiednim urządzeniu, bądź kupić program z urządzeniem. Proteza mowy stworzona dzięki wieloletniemu doświadczeniu osób pracujących z niepełnosprawnymi niemówiącymi. To dzięki temu powstał projekt wspierany i rozwijany wspólnie pod nazwą "Mówik".

A oto strona programu: http://www.mowik.pl


Syntezator mowy IVONA

Program pod tą nazwą stał się dosyć popularny. Syntezator mowy (bo jest nim Ivona) po angielsku, niemiecku, hiszpańsku lub po polsku odczyta jakiś artykuł - wolno, średnio, szybko. Jakiś czas temu zauważyłem ten syntezator lub jakiś inny, który zaprzągł do siebie portal Wirtualna Polska, wystarczyło po prawej stronie artykułu u góry kliknąć "play" i cały artykuł został odczytany.

To dobrze się dzieje, choć Ivona to program zagraniczny i za pełną wersję trzeba zapłacić (wersja trial - próbna, jest bezpłatna, działa prawdopodobnie 2 tygodnie). Co ciekawe Ivona jest dostępna na Androidzie (czyli na komórki)
. Program bardzo przydatny dla niewidomych, niedowidzących, z chorobami oczu itp.

Program można pobrać ze strony http://www.ivona.com


 

Ciekawe Strony

Losowe Zdjęcia

Facebok

Licznik Gości